Wady i zalety domków holenderskich

Na pewno wiele osób zastanawia się obecnie nad zakupem domku holenderskiego. Jest to rozwiązanie nie tylko niezwykle modne, ale przede wszystkim bardzo praktyczne. Możliwość posiadania domku letniskowego na własność, za którego nie trzeba będzie płacić przy każdym rodzinnym wyjeździe, to marzenie wielu Polaków ceniących sobie aktywny wypoczynek. Domek holenderski może nie zwróci nam się od razu, ale za to będzie nam służył przez bardzo długie lata. Zależnie od jego wymiarów, będziemy mogli również gościć w nim naszych przyjaciół oraz rodzinę i wspólnie spędzać nasze najlepsze chwilę, nie tylko w okresie wakacyjnym. Znaczna część domków holenderskich przeznaczona jest bowiem do użytku całorocznego, dlatego nie straszna im późna jesień, czy nawet zima. Odpowiednie ogrzewanie zapewni nam udane ferie zimowe. Wydaje się więc, ze domek holenderski jest dobrą inwestycją, jednak czy na pewno tak jest? Sprawdź to już teraz.
więcej » dodano: 2015-07-15 |

Używany domek angielski – czy to się opłaca?

Znaczna część Polaków posiada własne działki rekreacyjne, które służą im jako miejsce do odpoczynku bądź uprawy roślin. Idealnym uzupełnieniem każdej takiej działki jest oczywiście domek letniskowy. Można w nim przecież nie tylko przechowywać narzędzia ogrodowe, ale również miło spędzać czas, a nawet przenocować po udanej imprezie w gronie znajomych. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się domki angielskie, których największa zaletą jest mobilność. Większość z nich zamocowana jest bowiem na specjalnych kółkach, dlatego w dowolnej chwili możemy je przenieść. Nie każdego stać jednak na taką przyjemność gdyż nowe domki angielskie to nadal wydatek przynajmniej 30-40 tysięcy złotych. Jak znaleźć rozwiązanie z takiej sytuacji? Odpowiedź jest dość prosta, ponieważ do wyboru mamy równie używane domki angielskie, jakie oferuje coraz więcej sklepów, czy producentów. Czy używane domki angielskie to na pewno dobry pomysł? Zastanów się nad tym wspólnie z nami.
więcej » dodano: 2015-07-13 |

Ubezpieczenie domku kempingowego

Spędzanie wolnego czasu na działce rekreacyjnej to jedna z ulubionych form rozrywki Polaków. Znaczna część z nas posiada na nich własne domki letniskowe, gdzie bardzo często rozkoszuje się urlopem lub upragnionym weekendem. Przy zakupie bądź budowie domków kempingowych warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia, które ochroni nas nie tylko od zdarzeń losowych, ale również przed kradzieżą bądź dewastacją. Takie ubezpieczenie z pewnością oszczędzi nam wiele nerwów.  Większa cześć domków letniskowych to domki drewniane, podatne są zatem choćby na zalanie, czy pożar. Myśląc zdroworozsądkowo nie możemy więc pominąć kwestii polisy. Jaką ochronę należy zatem wybrać, oraz jakie wymogi musimy spełnić aby otrzymać odpowiednią polisę? Dowiedz się już teraz i bądź spokojny o swój domek letniskowy.
więcej » dodano: 2015-07-10 |

Ogrzewanie dla domków holenderskich

Domki holenderskie to niezwykły komfort i wygoda. Przy ich zakupie nie musimy bowiem angażować dużej ilości czasu oraz środków pieniężnych przeznaczonych na budowę. Jednakże znaczna cześć z nich została zaprojektowana z myślą o sezonie letnim, dlatego nie mamy możliwości korzystać z nich przez cały rok. Niektóre są dodatkowo wyposażone w ogrzewanie, które pozwala wydłużyć okres ich korzystania, najczęściej do kilku tygodni. W dalszym ciągu musimy zapomnieć o przebywaniu w nich w czasie mroźnej zimy, czy nieprzyjemnie chłodnej jesieni. Wiele osób zaczyna się zapewne zastanawiać się, czy jest jakiś sposób, dzięki któremu można by to zmienić. Odpowiedź jest zapewne zadowalająca, ponieważ jest to możliwe. Potrzeba będzie w tym wypadku cierpliwości oraz większej sumy pieniędzy. 
więcej » dodano: 2015-07-08 |

Jakie domki można wybudować bez pozwolenia na budowę?

Osoby, które zastanawiają się nad budową domku letniskowego, często posiadają podobny problem. Nie do końca są bowiem zorientowane w sytuacji prawnej nieruchomości tego rodzaju. Dylemat stanowi zatem zagadnienie czy domki kempingowe wymagają pozwolenia na budowę, a jeśli tak, to gdzie należy się ubiegać o takie pozwolenie. Wedle prawa istnieją nieruchomości, o których budowę nie musimy nikogo pytać. Do tego grona zaliczamy jedynie wąskie grono, dlatego najpierw dobrze jest zasięgnąć opinii specjalistów. W naszym artykule dowiesz się jakie warunki musisz spełnić jeśli chcesz postawić domek letniskowy, a także jakie domki możesz wybudować bez pozwolenia na budowę i to praktycznie od razu. 
więcej » dodano: 2015-07-06 |

Jak kupić odpowiedni domek angielski?

Jeśli przymierzasz się do zakupu domku angielskiego, powinieneś poznać przynajmniej kilka podstawowych wskazówek, jakimi warto się kierować. Domek tego rodzaju możemy niejako zestawić z większym domkiem letniskowym. Przewagą domku angielskiego jest z pewnością jego pełne wyposażenie, a także umeblowanie. Co istotne, nadaje on się do użytkowania przez dłuższy okres w roku, bowiem często posiada dodatkowe ogrzewanie. Jest też kilka sposób, jakie mogą sprawić, że będzie nam służył jako domek całoroczny. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę, że domek angielski nie wymaga od nas pozwolenia na budowę, co także jest swego rodzaju plusem. Mniej zachodu na formalności to przecież więcej czasu na przyjemności. Dowiedz się więc wspólnie z nami jak wybrać odpowiedni domek angielski, który posłuży Tobie i Twojej rodzinie przez długie lata. 
więcej » dodano: 2015-07-03 |

Jak kupić domek letniskowy na kredyt?

Domek letniskowy to marzenie bardzo wielu ludzi, którzy chcą posiadać własny kawałek ziemi. Brak funduszy często uniemożliwia jego realizację, zatem znaczna część z nas zaczyna rozglądać się za kredytem. Tego rodzaju wsparcie finansowe umożliwia nam rozłożenie danej kwoty na dogodne dla nas raty, które powoli będziemy spłacać, a domkiem letniskowym będziemy mogli cieszyć się już od razu. Zanim jednak przystąpimy do zaciągnięcia kredytu, warto dowiedzieć się czego należy unikać i jak sfinalizować zakup domku kempingowego. Czym więc kierować się przy wyborze domku letniskowego? Oto garść przydatnych porad. 
więcej » dodano: 2015-07-01 |

Ile kosztuje domek na działkę?

Codzienne życie w zgiełku miasta sprawia, że wielu z nas marzy o odpoczynku na łonie natury. Obcowanie wśród szumu drzew i wszechobecnej zieleni nie jest możliwe przez cały czas, dlatego warto zrekompensować to sobie długo wyczekiwanym urlopem. Są dni kiedy dłuższy wyjazd nie wchodzi w grę, zatem zagospodarować możemy jedynie weekend. W związku z tym, że krótki urlop uniemożliwia daleki wyjazd, wiele osób decyduje się na zakup własnej działki w pobliżu miejsca zamieszkania. Własna działka wiąże się bowiem nie tylko z możliwością odpoczynku, ale również posiadaniem własnego kawałka ziemi, gdzie możemy zasadzić swoje rabatki bądź hodować ulubione warzywa i owoce. Dopełnienie każdej działki stanowi jednakże domek, w którym możemy przesiadywać wieczorami lub trzymać najpotrzebniejsze rzeczy. Ile więc kosztuje takowy domek i czy warto w niego zainwestować?
więcej » dodano: 2015-06-29 |

Gdzie najlepiej kupić domek letniskowy?

Zakup domku letniskowego to świetny pomysł dla każdego kto lubi aktywnie spędzać czas, a niekoniecznie chce wydawać znaczne sumy pieniędzy na zagraniczne wycieczki. Jednorazowa kwota jaką wydamy na domek kempingowy z pewnością zwróci się po licznych sezonach urlopowych. Do wyboru mamy jednak nie tylko domki okresowe, ale również całoroczne, jakie służyć nam będą także w okresach znacznego mrozu. Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się właśnie na wydatek tego rodzaju. Chętnie korzystamy z możliwości zakupu domku letniskowego, a największa popularnością cieszą się przede wszystkim domki angielski, które mają opcję szybkiego przewozu. Praktyczność jest bowiem najbardziej doceniana przez Polaków i poza ceną to właśnie na nią zwracamy uwagę. Najważniejszą kwestią, jaką należy rozstrzygnąć na samym początku jest jednak wybór miejsca na nasz wymarzony domek letniskowy.
więcej » dodano: 2015-06-25 |

Działki rekreacyjne - domek angielski czy altanka?

Wyjazdy na działki rekreacyjne to jedna z ulubionych rozrywek Polaków. Chętnie także inwestujemy w ich zakup, najczęściej niedaleko od naszego miejsca zamieszkania. Pusta działka nie zachęca do odpoczynku, dlatego często pojawia się myśl o postawieniu jakiejś niewielkiej nieruchomości. Stajemy wtedy przed dylematem, co warto jest wybrać. Niektórzy budują altanki, jakie są niezwykle przydatne zwłaszcza w czasie grilla. Mogą nas uratować nie tylko przed deszczem, ale również uporczywymi komarami, które strasznie dokuczają w sezonie letnim. Inni stawiają na domki letniskowe, a zwłaszcza na domki angielskie, które są idealnym miejscem na przechowywanie rzeczy, ale również na odpoczynek. Tego rodzaju domki posiadają przecież sypialnie, gdzie swobodnie możemy przenocować, a nawet spędzić kilka dni wraz z rodziną. Co lepiej wybrać na nasza działkę rekreacyjną- domek angielski czy altanka? Rozważmy zatem obie możliwości.
więcej » dodano: 2015-06-23 |

Mały, biały… domek letniskowy

Domek letniskowy, kiedyś symbol luksusu, na który mogli sobie pozwolić nieliczni, dziś zwyczajnie niebanalny sposób na tani odpoczynek dla tych, którzy posiadają własny kawałek ziemi. Wypoczynek na łonie natury, w kameralnym rodzinnym gronie, który nie wymaga długotrwałego pokonywania setek kilometrów, by dotrzeć w wybrane miejsce, to dziś często jedyna metoda na skuteczny wypoczynek po ciężkiej pracy, gdy o urlop w tak zwanym sezonie bardzo trudno.
więcej » dodano: 2015-06-01 |

Domek na działkę – jak wybrać?

O tym, jak wybrać domek na działkę, powstały już całe tomy legend, spekulacji, poradników i innych „podpowiadaczy”, dlatego aby się w tym wszystkim nie zagubić, warto zapoznać się z naszymi zwięzłymi refleksjami, opartymi między innymi na doświadczeniach praktyków – wieloletnich działkowców.
więcej » dodano: 2015-06-01 |

Domki całoroczne - holenderskie, angielskie

Domki całoroczne to świetna propozycja dla tych, którzy uciekając od miejskiego zgiełku, wolą obcowanie z naturą i cenią sobie bycie na swoim, nie rezygnując przy tym z komfortu, a zyskując choćby ciepło pulsującego w kominku ognia, o którym w blokowiskach z oczywistych względów trudno.
więcej » dodano: 2015-06-01 |
Polityka plików cookies Copyright © 2014 Gogler.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij